Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Szyba przednia może być wyposażona w różne elementy: mogą być to uchwyty do różnego rodzaju czujników, anten czy sensorów a także kamer. Mówiąc kamery mamy do czynienia z kamerami, które mają wspierać kierowce w jeździe i ułatwiać jemu kierowanie w trudnych warunkach. Kamery te mają możliwość rozpoznawać znaki drogowe, pomagają zmieniać światła do jazdy dziennej na światła mijania, alarmują o niespodziewanej zmianie pasa ruchu, oceniają dystans potrzebny do wyprzedzania, mogą wyhamować auto w przypadku gdy coś niespodziewanego nastąpi przed pojazdem, mogą zmniejszyć prędkość w przypadku gdy pojazd wjechał w obszar o ograniczonej prędkości poprzedzony znakiem ograniczenia.

Szyby przednie w samochodach wyposażone są w sensory deszczu, światła i wilgoci. Sensor deszczu załącza w trakcie jazdy wycieraczki, reguluje ich prędkość w zależności od intensywności opadów a także wyłączy je jeśli opad ustanie. Sensor światła załącza światła mijania w przypadku zmiany na zewnątrz oświetlenia czy nawet w momencie wjazdu do tunelu. Czujnik wilgoci rozpoznaje zbyt dużą jej ilość i w odpowiednim momencie załącza klimatyzację aby osuszyć wnętrze pojazdu.

Szyby przednie wyposażone mogą być ogrzewanie w postaci drobnych drucików rozmieszczonych pionowo na całej powierzchni szyby lub też poziomo w dolnej części szyby pod wycieraczkami. Pozwalają one podczas mrozów na szybkie  rozmrożenie przedniej szyby. Druciki są drobne tak aby nie przeszkadzały kierującemu w trakcie jazdy. Ostatnio ta opcja zastępowana jest specjalną folią PVB umieszczoną pomiędzy taflami szyby przedniej i pokryta jest drobinkami srebra. Tak wykonana szyba umożliwia szybkie podgrzanie. Z uwagi, że nie ma widocznych elementów jest bezpieczniejsza dla kierowców i nie rozprasza ich uwagi.


Potrzebujesz wykonać montaż szyby przedniej w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu, znajdziemy najtańsze rozwiązanie dla Państwa pojazdu

 

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: