Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Naprawa szyby samochodowej określana też jako klejenie szyb ma na celu poprawę estetyki oraz widoczności dla kierującego. Operację naprawy szyby dokonuje się na szybie przedniej samochodu. Aby naprawa została dokonana uszkodzenie nie może być zbyt duże. Należy pamiętać, że szyba przednia odpowiada za około 30% wytrzymałości karoserii a także spełnia ważną rolę w przypadku otwarcia poduszek powietrznych: szyba daje jej oparcie w trakcie otwierania. Dlatego wszelkie działania na szybie muszą być dokonywane przez osobę uprawnioną z doświadczeniem dla bezpieczeństwa kierowcy i jego pasażerów.

Uszkodzenia mogą przyjmować różne kształty. Najczęściej przyjmują kształt punktu. Uderzenie przez kamienie powoduje odpryski i one mogą mieć różne kształty oraz średnice. Jeśli uszkodzenie jest w postaci oczka można je naprawić skutecznie i mamy szanse na bezpieczną naprawę szyby. Taka naprawa dobrze wykonana zebezpiecza przed dalszym pękaniem oraz zapewnia do 95% jej pierwotnej wytrzymałości.

Ważne jest aby uszkodzenie zostało jak najszybciej naprawione. W przypadku uszkodzenia szyby zbiera się brud, który stwarza problem przy czyszczeniu takiego odprysku. Dodatkowo szyba narażona jest na uszkodzenia i dalsze pękanie. Szyba podczas jazdy pracuje, ulega drganiom i naprężeniom.

Aby naprawa była skuteczna oraz bezpieczna muszą być spełnione warunki:

  • uszkodzenie nie powinno mieć większej średnicy niż 22mm – nie większe od monety 5 złotowej
  • odległość od krawędzi szyby powinna mieć więcej niż 10cm
  • w przypadku naprawy kilku uszkodzeń powinny one być oddalone co najmniej 10cm od siebie
  • Nie powinno się naprawiać w polu widzenia kierowcy
  • gdy odchodzą od odprysku podłużne pęknięcia szyba nie nadaje się do naprawy.

Teraz w trakcie zimy, przy niskich temparaturach nikogo nie ominie poranne czyszczenie samochodu z lodu i śniegu. Jest to nużąca i czasami czasochłonna praca szczególnie kiedy spieszymy się aby dojechać np. do pracy. Poniższe wskazówki pomogą przy tej operacji jak zaoszczędzić czas.

Spray przeciw zamarzaniu zamków i drzwi

Warto zaopatrzyć się w spray do odmrażania zamków w aucie. Może zdarzyć się taka sytuacja, że będzie nam potrzebny aby otworzyć auto. Spray taki umożliwi łatwiejsze otwarcie. Warto go mieć przy sobie a nie pozostawiać je w aucie.

Dodatkowy skrobak

Warto zaopatrzyć się w dodatkowy skrobak, który będziemy mieć przy sobie. Jeśli zdarzy się, że będziemy musielo rozmrażać zamki : w tym czasie będzie można za pomocą dodatkowego skrobaka oczyścić auto. Warto mieć dodatkowy z uwagi na to, że właściwy może nam pęknąć w siarczystym mrozie. Posiadanie dodatkowe pomoże nam gdy coś takiego będzie miało miejsce.

Płyn do spryskiwaczy z płynem niezamarzającym

Lodową pokrywę na szybie przedniej można oczyścić przez zastosowanie płynu do spryskiwaczy z płynem niezamarzającym. Zastosowanie takiej mieszanki pozwoli na szybkie stopienie lodu, którego resztki można usunąć za pomocą skrobaczki.

Nie używaj wody (gorącej) do usuwania lodu

Często zdarza się, że ludzie wykorzystują do kruszenia lodu wody gorącej. Nawet woda w temperaturze pokojowej może pogorszyć niż polepszyć sytuacje. Może to spowodować pęknięcie szyby na skutek różnicy temperatury. Ponadto woda schładzając może zamarznać i utworzyć dodatkową warstwę lodu na samochodzie

Stosuj ogrzewanie szyby.

Warto do rozmrożenia szyby przedniej i tylniej zastosować ogrzewanie szyby. Ogrzewanie będzie stopniowo podwyższać temperaturę szyby a lód będzie topnieć.

Zakryj okna samochodu

Do zabezpieczenia szyby przed zamarznięciem warto wieczorem zabezpieczyć auto materiałem izolacyjnym. Może być to koc albo folia odblaskowa stosowana latem do zabepieczenia wnętrza przed nagrzaniem.

Szyba przednia może być wyposażona w różne elementy: mogą być to uchwyty do różnego rodzaju czujników, anten czy sensorów a także kamer. Mówiąc kamery mamy do czynienia z kamerami, które mają wspierać kierowce w jeździe i ułatwiać jemu kierowanie w trudnych warunkach. Kamery te mają możliwość rozpoznawać znaki drogowe, pomagają zmieniać światła do jazdy dziennej na światła mijania, alarmują o niespodziewanej zmianie pasa ruchu, oceniają dystans potrzebny do wyprzedzania, mogą wyhamować auto w przypadku gdy coś niespodziewanego nastąpi przed pojazdem, mogą zmniejszyć prędkość w przypadku gdy pojazd wjechał w obszar o ograniczonej prędkości poprzedzony znakiem ograniczenia.

Szyby przednie w samochodach wyposażone są w sensory deszczu, światła i wilgoci. Sensor deszczu załącza w trakcie jazdy wycieraczki, reguluje ich prędkość w zależności od intensywności opadów a także wyłączy je jeśli opad ustanie. Sensor światła załącza światła mijania w przypadku zmiany na zewnątrz oświetlenia czy nawet w momencie wjazdu do tunelu. Czujnik wilgoci rozpoznaje zbyt dużą jej ilość i w odpowiednim momencie załącza klimatyzację aby osuszyć wnętrze pojazdu.

Szyby przednie wyposażone mogą być ogrzewanie w postaci drobnych drucików rozmieszczonych pionowo na całej powierzchni szyby lub też poziomo w dolnej części szyby pod wycieraczkami. Pozwalają one podczas mrozów na szybkie  rozmrożenie przedniej szyby. Druciki są drobne tak aby nie przeszkadzały kierującemu w trakcie jazdy. Ostatnio ta opcja zastępowana jest specjalną folią PVB umieszczoną pomiędzy taflami szyby przedniej i pokryta jest drobinkami srebra. Tak wykonana szyba umożliwia szybkie podgrzanie. Z uwagi, że nie ma widocznych elementów jest bezpieczniejsza dla kierowców i nie rozprasza ich uwagi.


Potrzebujesz wykonać montaż szyby przedniej w swoim samochodzie? Zapraszamy do kontaktu, znajdziemy najtańsze rozwiązanie dla Państwa pojazdu

 

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: