W Polsce słowo TIR powszechnie stosuje się do nazywania zestawu kołowego, złożonego z ciągnika i naczepy. Chcąc jednak zachować pełne nazewnictwo branżowe, TIR to skrót od wyrażenia Transport International Routier, czyli Międzynarodowy Transport Drogowy. Nie przeszkadza to jednak zamiennemu korzystania ze skrótu TIR do nazywania nim samochodów ciężarowych z naczepą.

Właśnie w takich samochodach, czyli ciągnikach siodłowych, bardzo często dochodzi do uszkodzenia przedniej szyby czołowej. Pęknięcia i odpryski są szczególnie niebezpieczne w samochodach wykonujących transport międzynarodowy. Codziennie przemierzając liczące setki kilometrów trasy, samochody te muszą być w pełni sprawne i zapewniać kierowcy doskonałą widoczność. Jakiekolwiek uszkodzenia szyby czołowej, powinny być niezwłocznie naprawiane.

​Wymiana szyb TIR

Kiedy może dojść do uszkodzenia przedniej szyby TIRa? Najczęściej ma to miejsce po uderzeniu kamieniem w szybę. Warto sobie uświadomić, że w tego typu samochodach szyba czołowa jest bardzo duża, a tym samym podatna na tego rodzaju uszkodzenia. Kamień odpryskujący spod kół samochodu poprzedzającego, a nie rzadko również zabłąkany ptak, który lecąc uderzy w przednią szybę. Każde z tych zdarzeń może doprowadzić do jej pęknięcia. Uszkodzenia, które nawet na początku są niewielkie, czym prędzej powinny zostać naprawione. Pod wpływem wibracji z komory silnika, a także różnicy temperatury i podmuchów wiatru, nieuchronnie będą się powiększać. Grozi szybkim uszkodzeniem całej szyby i niemożliwością jej dalszego użytkowania. To z kolei spowoduje przymusowy postój samochodu w warsztacie – w niezaplanowanym czasie. Jak tego uniknąć?

​Profesjonalna wymiana szyb w TIR – co musisz wiedzieć

W naszej firmie wymieniamy szyby we wszystkich modelach ciągników siodłowych. Posiadamy bardzo dobrze zaopatrzony magazyn, w którym znajdują się szyby do wszystkich modeli ciągników siodłowych. Zarówno tych produkowanych obecnie, jak i tych, które już wyszły z produkcji. Dysponujemy szybami oryginalnymi OEM, jak również ich zamiennikami wysokiej jakości, sprzedawanymi w znacznie korzystniejszych cenach niż oryginały.

  • Awaryjna wymiana szyb TIR – spotkała Cię nieprzyjemna przygoda w trasie? Uszkodzona szyba uniemożliwia dalszą jazdę? Musisz od ręki usunąć usterkę, aby kontynuować jazdę? Jeśli tak, jesteśmy w stanie Ci pomóc. W naszym magazynie znajduje się kilkaset modeli szyb przednich do popularnych modeli ciągników siodłowych. Wśród nich na pewno znajdzie się szyba do Twojego pojazdu!

  • Wymiana szyb w TIR na ubezpieczenie – posiadasz ubezpieczenie auto szyby? Jeśli tak, wymienimy szybę w Twoim ciągniku w sposób bezgotówkowy. Zajmiemy się wszystkimi rozliczeniami bezpośrednio z Twoim ubezpieczycielem. Nie zapłacisz za naszą pomoc ani złotówki. Współpracujemy z wszystkimi towarzystwami ubezpieczeniowymi w kraju, gwarantując Ci szybką, profesjonalną oraz bezstresową naprawę lub wymianę szyby.

  • Naprawa usterek w szybach TIR – to jeszcze nie pęknięcie zmuszające do wymiany szyby, ale widoczny odprysk, który może pogarszać widoczność? Zajmujemy się również takimi awariami. Dokładnie oczyszczamy uszkodzone miejsca, odtłuszczamy, a następnie uzupełniamy wytrzymałą żywicą. Ostatnim etapem jest jej polerowanie, dzięki któremu uzupełniony ubytek nie odróżnia się od reszty szyby.

​Jak przebiega wymiana szyb TIR?

Chcesz skorzystać z naszych usług? Zadzwoń na nasz numer telefonu i umów termin wymiany szyby w ciągniku TIR. Potwierdzimy dostępność części zamiennych na naszym magazynie. Jeśli nowa szyba jest dostępna, naprawa lub wymiana może być wykonana jeszcze tego samego dnia. Dla klientów udostępniamy wygodną poczekalnię z ekspresem do kawy, telewizorem i internetem wifi. Kiedy my będziemy wymieniać szybę w Twoim ciągniku, Ty będziesz mógł odpocząć, zregenerować się lub podładować baterie w telefonie i laptopie. Cała naprawa nie powinna zająć więcej niż godzina do dwóch, umożliwiając Ci następnie dalszą, bezpieczną jazdę do celu.