Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Wymiana szyby przedniej inaczej montaż szyby przedniej to operacje polegające na wycięciu starej szyby  i zastąpieniu jej szybą nową, bez skazy.

Opis procesu wymiany szyby samochodowej.

Proces wymiany szyby samochodowej rozpoczyna się od przyjęcia pojazdu do serwisu szyb samochodowych. Wypełniana jest dokumentacja związana z przyjęciem a także sprawdzana jest nowa szyba pod kątem ewentualnych uszkodzeń jakie mogły nastąpić podczas transportu.

Po przyjęciu auta i sprawdzeniu szyby auto jest przygotowywane do montażu. W tym celu pojazd zabezpieczany jest pokrowcami tak aby nie pobrudzić jego zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz (błotniki pojazdu). Demontowane są wszelkie elementu, które są związane z szybą jak: uszczelki, plastiki czy wycieraczki.

Szyba jest wycinana z karoserii za pomocą specjalistycznych narzędzi jak żyłka stalowa czy innymi jak specjalne noże czy to pneumatyczne czy też elektryczne.

Po wycięciu w miejscu gdzie szyba stykała się z karoserią trzeba wyczyścić to miejsce mechaniczne jak również za pomocą środków chemicznych. Do montażu szyby stosowane są profesjonalne chemikalia zalecane przed producentów samochodów. Pojazd jest odkurzany z pozostałości zbitej szyby, szczególnie w okolicy deski rozdzielczej.

Po oczyszczeniu karoserii z resztek starego kleju następuje naniesienie kleju pod nową szybę a następnie nanoszona jest nowa szyba na karoserię. Wszelkie elementy, które wcześniej były podłączone do szyby jak sensory, kamery są również mocowane tak aby zachować układ jak przed demontażem starej szyby. Wszystkie elementy mocowane do szyby albo na szybie są zawsze takie same jakie zostały zastosowane w fabryce samochodów.

Czas samej wymiany szyby to około 1h. Auto musi po wymianie szyby samochodowej odstać około 2h: jest to czas potrzebny na pierwsze wiązanie kleju. Następnie przez kolejne 24h auto musi być użytkowane w odpowiedni sposób: musi parkować na płaskiej nawierzchni – trwa wówczas drugie wiązanie zastosowanego do montażu kleju.


Jeśli jesteś zainteresowany wymianą szyby samochodowej w swoim aucie zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: