Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Jeśli Twój pojazd wymaga wymiany przedniej szyby, a ty martwisz się o koszty tej operacji, kuszący może być zakup używanej przedniej szyby. Czy taka decyzja jest słuszna? Czy niższa cena używanej szyby powinna być powodem do wyboru takiej opcji? A może szyba jest zbyt ważnym elementem, odpowiadającym za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, aby ryzykować montaż używanego zamiennika? Eksperci z Autoszyby Szczecin udzielają odpowiedzi na te pytania poniżej.

​Tańsze nie zawsze jest lepsze

Jeśli chodzi o części samochodowe, w większości przypadków dostajemy to, za co płacimy. Ta sama zasada dotyczy szyb samochodowych. Chociaż sprzedaż używanych szyb samochodowych nie jest zabroniona, warto zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji tej decyzji. Kupując używaną szybę samochodową, nie znamy jej historii. Może to być szyba, w którą wcześniej uderzył kamyk. Jeśli tak było, istnieje duże prawdopodobieństwo, że taka szyba łatwiej pęknie pod wpływem przyszłych uderzeń.

​Demontaż szyby może grozić jej uszkodzeniem

Prawidłowe zamontowanie przedniej szyby jest trudnym zadaniem. Prawidłowe wyjęcie takiej szyby z samochodu jest jeszcze trudniejsze. Przy zakupie używanej szyby, która była wcześniej demontowana z pojazdu, istnieje ryzyko że mogła zostać uszkodzona podczas wyjmowania. Ponieważ szyby przednie projektowane i produkowane są tak, aby służyły tak długo, jak są zainstalowane w pojazdach, producenci i warsztaty naprawcze szyb samochodowych używają wytrzymałych klejów i uszczelniaczy, aby zapewnić im maksymalną żywotność. Podczas usuwania takich szyb z samochodu, istnieje duże prawdopodobieństwo że pojawią się na niej małe pęknięcia lub odpryski w miejscu klejenia. Ponieważ takie uszkodzenia można wypełnić, czyniąc je niewidocznymi, możesz ich nawet nie zauważyć. Dowiesz się jednak o nich wtedy, kiedy używana szyba zacznie pękać.

Twoje ubezpieczenie może pokrywać wymianę przedniej szyby

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem używanej przedniej szyby samochodowej, głównie z obawy o koszt zakupu nowej szyby, pamiętaj o jednej rzeczy. Jeśli dysponujesz ubezpieczeniem autocasco, to najprawdopodobniej obejmuje ono pokrycie kosztów wymiany szyby na nową. To lepsza decyzja niż ryzykowanie zakupu szyby używanej. Zależnie od warunków Twojej polisy AC, ubezpieczyciel może pokrywać cały koszt wymiany szyby lub jego część, wymagając od ciebie poniesienia niewielkiego udziału w naprawie szkody. To i tak bardziej się opłaca niż montaż szyby używanej.

​Potrzebujesz wymienić przednią szybę w samochodzie?

Jeśli potrzebujesz nowej przedniej szyby do swojego auta, skontaktuj się z naszym zespołem w Autoszyby Szczecin. Specjalizujemy się w naprawie i wymianie szyb samochodowych wszystkich marek i modeli pojazdów. Nasz serwis znajduje się w dogodnej lokalizacji Szczecina, dzięki czemu wymiana szyby jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach, poprosić o bezpłatną wycenę lub umówić się na wymianę, zadzwoń do nas lub wyślij nam wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: