Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Teraz w trakcie zimy, przy niskich temparaturach nikogo nie ominie poranne czyszczenie samochodu z lodu i śniegu. Jest to nużąca i czasami czasochłonna praca szczególnie kiedy spieszymy się aby dojechać np. do pracy. Poniższe wskazówki pomogą przy tej operacji jak zaoszczędzić czas.

Spray przeciw zamarzaniu zamków i drzwi

Warto zaopatrzyć się w spray do odmrażania zamków w aucie. Może zdarzyć się taka sytuacja, że będzie nam potrzebny aby otworzyć auto. Spray taki umożliwi łatwiejsze otwarcie. Warto go mieć przy sobie a nie pozostawiać je w aucie.

Dodatkowy skrobak

Warto zaopatrzyć się w dodatkowy skrobak, który będziemy mieć przy sobie. Jeśli zdarzy się, że będziemy musielo rozmrażać zamki : w tym czasie będzie można za pomocą dodatkowego skrobaka oczyścić auto. Warto mieć dodatkowy z uwagi na to, że właściwy może nam pęknąć w siarczystym mrozie. Posiadanie dodatkowe pomoże nam gdy coś takiego będzie miało miejsce.

Płyn do spryskiwaczy z płynem niezamarzającym

Lodową pokrywę na szybie przedniej można oczyścić przez zastosowanie płynu do spryskiwaczy z płynem niezamarzającym. Zastosowanie takiej mieszanki pozwoli na szybkie stopienie lodu, którego resztki można usunąć za pomocą skrobaczki.

Nie używaj wody (gorącej) do usuwania lodu

Często zdarza się, że ludzie wykorzystują do kruszenia lodu wody gorącej. Nawet woda w temperaturze pokojowej może pogorszyć niż polepszyć sytuacje. Może to spowodować pęknięcie szyby na skutek różnicy temperatury. Ponadto woda schładzając może zamarznać i utworzyć dodatkową warstwę lodu na samochodzie

Stosuj ogrzewanie szyby.

Warto do rozmrożenia szyby przedniej i tylniej zastosować ogrzewanie szyby. Ogrzewanie będzie stopniowo podwyższać temperaturę szyby a lód będzie topnieć.

Zakryj okna samochodu

Do zabezpieczenia szyby przed zamarznięciem warto wieczorem zabezpieczyć auto materiałem izolacyjnym. Może być to koc albo folia odblaskowa stosowana latem do zabepieczenia wnętrza przed nagrzaniem.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: