Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Boczna szyba w twoim samochodzie nie działa? Może to być naprawdę frustrujące, szczególnie zimą lub w deszczową pogodę. Nie musisz się jednak tym martwić. W Autoszyby Szczecin mamy rozwiązanie tego problemu. Istnieje kilka głównych powodów, dla których boczne okno nie działa poprawnie.

​Uszkodzone uszczelni wokół okna

Uszczelka szyby ma zapobiegać przedostawaniu się wody i zanieczyszczeń do wnętrza pojazdu. Niestety, z czasem uszczelki mogą się niszczyć, nie spełniają wówczas swojej roli prawidłowo. Kiedy na ich powierzchni pojawiają się pęknięcia i mikro szczeliny, wilgoć może się nimi przedostawać do środka drzwi i wnętrza pojazdu. Jeśli uszkodzenie uszczelki jest znacznie, jej luźny fragment może zablokować mechanizm opuszczania i podnoszenia szyb, blokując go w jednej pozycji.

Aby uniknąć takich sytuacji, należy regularnie sprawdzać stan uszczelek, a szczególnie w czasie zimy i po jej zakończeniu. Niskie temperatury i lód mogę przyspieszać proces degradacji uszczelki. Może ona również zostać uszkodzona przypadkowo, podczas korzystania ze skrobaczki do szyb. Uszkodzone uszczelki powinny być natychmiast wymienione na nowe w serwisie szyb samochodowych.

​Szyba spadła z prowadnicy

Wszystkie opuszczane i podnoszone szyby samochodowe, umieszczone są w pionowych prowadnicach. Odpowiadają one za to, aby szyba poruszała się po idealnie pionowej ścieżce. Kiedy szyba wysunie się z prowadnic, może zaklinować się wewnątrz drzwi, uniemożliwiając podniesienie lub opuszczenie.

Zwykle wysunięcie się szyby z prowadnicy spowodowane jest działaniem mechanicznym lub uszkodzeniem cięgła lub linki mechanizmu opuszczania. Oznacza to konieczność demontażu wewnętrznego panela drzwi, przez który można się dostać do mechanizmu podnoszenia i opuszczania. Ponieważ zdejmowanie panelu wymaga wiedzy, doświadczenia i narzędzi, warto to zadanie powierzyć profesjonalistom. Próba samodzielnego demontażu może grozić uszkodzeniem panelu, jego zarysowaniem lub uszkodzeniem spinek.

​Uszkodzony mechanizm opuszczania szyb – automatyczny lub ręczny

Boczne szyby samochodowe mogą być sterowane silnikiem elektrycznym lub przy pomocy ręcznego mechanizmu z korbką. Jeśli okno pojazdu jest sterowane elektrycznie i nie zamyka się lub nie otwiera całkowicie, przyczyną może być uszkodzony silnik. Jeśli pojazd ma ręcznie otwierane szyby, przyczyną może być uszkodzona zębatka. Obie te usterki wymagają zdjęcia panelu wewnętrznego drzwi, a następnie zdiagnozowania awarii i jej naprawy. W przypadku szyb na korbkę wymaga to wymiany uszkodzonego elementu na nowy, natomiast uszkodzone silniki elektryczne mogą być poddawane regeneracji.

​Uszkodzony bezpiecznik

Jeśli tylko jedno z bocznych okien samochodu nie działa prawidłowo, problem najprawdopodobniej wynika z wadliwego elementu w drzwiach, w których znajduje się okno. Jeśli jednak wszystkie okna nie działają jak należy, problemu należy szukać w wadliwych bezpiecznika lub przekaźnikach. Należy je sprawdzić i jeśli jest to konieczne, wymienić na nowe.

​Potrzebujesz naprawy szyby bocznej samochodu? Chętnie Ci pomożemy!

Jeśli masz uszkodzone boczne szyby w samochodzie, firma Autoszyby Szczecin zapewni Ci profesjonalną pomoc. Specjalizujemy się w naprawach i wymianie szyb samochodowych wszystkich marek i modeli pojazdów. Nasza wiedza, doświadczenie i narzędzia sprawiają, że naprawa szyb samochodowych jest szybka, wygodna i tania. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych usługach lub umówić termin naprawy? Zadzwoń lub napisz do nas, a udzielimy wszystkich informacji.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: