Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

 

W momencie gdy szyba samochodowa ulegnie porysowaniu możliwe jest polerowanie szyby samochodowej.  Takie rysy mogą być spowodowane przez złą wycieraczkę lub porysowanie skrobaczką szyby.  Głębokie rysy, pęknięcia czy też odpryski uniemożliwiają naprawę przez polerowanie szyby.  Polerowanie szyby samochdoowej jest to rozwiązanie bardzo dobre ponieważ nowa szyba do samochodu może kosztować od 400zł do nawet kilku tysięcy złotych. Dla wielu kierowców ważne jest aby szyba była oryginalna tj. data na szybie była zgodna z rocznikiem auta. Taki warunek jest ważny dla właścicieli aut zabytkowych gdzie liczą się oryginalne części a dostępność do takich aut szyb jest niska lub większość części w ogóle nie jest dostępna lub nie są już produkowane.

Dlatego wielu kierowców i właścicieli rozważa inne rozwiązanie niż wymiana uszkodzonej szyby. Możliwe jest polerowanie szyby samochodowej. Takie usługi proponuje serwis naprawy i wymiany szyb samochodowych Szczecin. Wcześniej szyba musi być sprawdzona przez pracownika takiej firmy. Musi być zachowane kilka warunków. Polerowanie nie jest możliwe w przypadku szyby przedniej. Jakakolwiek ingerencja w przedniej szybie powoduje, że obraz może ulec załamaniu i kierowca będzie źle widzieć.  Taka naprawa może być wykonana bez problemów w tylniej szybie. Auto szyby Szczecin używają do takiej naprawy specjalnych narzędzi oraz past do polerowania opartych np. na tlenku ceru. Koszt każdej z napraw jest ustalany każdorazowo i zależy od powierzchni, która ma być naprawiana.  Niektórzy mogą skusić się aby naprawy takiej zrobić samemu. Można próbować zakupić potrzebne narzędzia i środki na portalach zakupowych. Niestety trzeba się liczyć z tym, że naprawa porysowanej szyby nie jest łatwa i łatwo można zniszczyć powierzchnię i całą szybę. Zbyt mocne polerowanie może nawet spowodować, żę szyba będzie nadawać się do całkowitej wymiany. Robiąc samemu trzeba mieć choć niewielkie w tym zakresie doświadczenie. Dodatkowo szyby z ogrzewaniem gdzie druciki są wewnątrz w przypadku złego spolerowania mogą ulec uszkodzeniu.

Polerowanie szyby samochodowej przedniej?

Polerowanie szyby przedniej nie jest zalecane z uwagi na to, że mogą być zakłamania obrazu. Jakakolwiek ingerencja spowoduje, że kierowca może źle widzieć obraz przed sobą. Dlatego zalecane jest przy większych uszkodzeniach wymiana na nową szybę. Pozostawienie uszkodzeń wiąże się z tym, że będzie zła widoczność szczególnie podczas upałów i kiedy słońce świeci prosto z przodu.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: