Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Właśnie wymieniłeś przednią szybę w swoim samochodzie? Nie bardzo wiesz jak o nią dbać, aby jak najdłużej służyła Ci w nienagannym stanie? Autoszyby Szczecin dokładnie Cię poinstruuje, co można, a czego nie wolno robić bezpośrednio po wymianie starej szyby samochodowej na nową. Przygotuj się na to, że w kolejnych tygodniach, miesiącach i latach będziesz musiał zwrócić szczególną uwagę na przednią szybę swojego samochodu – jeśli chcesz uniknąć kolejnej wymiany. Ciekawi Cię co należy robić, aby właściwie dbać o nową szybę samochodową po wymianie?

​ Tuż po założeniu nowej szyby samochodowej

Ponieważ nowo wymieniona szyba jest najbardziej wrażliwa w ciągu pierwszych 48 godzin po montażu, oto jak prawidłowo chronić nowe szkło.

Zaparkuj samochód pod domem i nie używaj go przez kilka godzin – klej uretanowy używany do wymiany przedniej szyby, wymaga odpowiedniego czasu aby się utwardzić. Aby mu to umożliwić, unikaj prowadzenia pojazdu przez co najmniej dwie do trzech godzin po powrocie z serwisu do domu. Jeśli to możliwe, unikaj korzystania z samochodu aż do następnego dnia.

Unikaj trzaskania drzwiami – trzaskanie drzwiami samochodu powoduje zmianę ciśnienia w jego wnętrzu. Może ono uszkodzić przedniej szyby podczas jego utwardzania. Delikatnie zamykaj drzwi lub pozostaw w nich uchyloną szybę dla wyrównania ciśnienia.

Nie odklejaj taśmy – podczas utwardzania kleju do szyb, nie usuwaj taśmy klejącej, zabezpieczającej krawędzie nowej szyby. Taśma chroni nowo uszczelniony obszar przed kurzem i zanieczyszczeniami. Taśmę można bezpiecznie usunąć po 24-48 godzinach.

Odczekaj 48 godzin do mycia samochodu – duże ciśnienie wody z myjki może uszkodzić uszczelnienie przedniej szyby. Przed zabraniem samochodu na myjnię, odczekaj dwie doby, aż klej się utwardzi, a uszczelnienia wyschną. Jeśli z jakichś powodów musisz umyć samochód przed upływem 48 godzin, umyj go ręcznie.

​ Bieżąca konserwacja nowej przedniej szyby

Aby nowa przednia szyba przetrwała próbę czasu, ważna jest jej prawidłowa konserwacja. Oto co należy robić, aby właściwie zabezpieczać szybę na długi czas.

Utrzymuj szybę w czystości – używaj do tego specjalnego środka do czyszczenia szyb samochodowych. Ochroni on szkło przed smugami i zanieczyszczeniami, które mogą ograniczać widoczność. Pozostawienie na szybie martwych owadów, może z czasem pogorszyć jej przejrzystość. Wynika to powodu wysokiej kwasowości wnętrzności owadów.

Uważaj na rzeczy, które mogą zarysować szkło – zły stan techniczny gumowych wycieraczek, może być przyczyną zarysowania szyby. Aby tego uniknąć, ważna jest regularna wymiana wycieraczek na nowe.

Zachowaj odległość od innych pojazdów – jazda na zderzaku może być przyczyną uszkodzenia przedniej szyby. Spod kół innych samochodów mogą być wyrzucane kamyki i inne zanieczyszczenia. Uderzając w przednią szybę, działają niczym pocisk, prowadząc do jej uszkodzenia. Zachowanie większego dystansu między samochodami, pozwala tego uniknąć.

Natychmiast naprawiaj drobne uszkodzenia – jeśli zdarzy ci się zauważyć drobne pęknięcie na przedniej szybkie lub odprysk od kamienia, napraw te uszkodzenia jak najszybciej. Pozostawienie uszkodzeń samych sobie, może powodować ich powiększanie się. Może to trwać tak długo, aż jedynym ratunkiem dla szyby będzie jej wymiana na nową.

Powiedz NIE promieniom słonecznym. Jeśli to możliwe, unikaj parkowania w bezpośrednim świetle słonecznym. Wysoka temperatura może z czasem osłabić szybę samochodową i uczynić ją bardziej podatną na uszkodzenia.

W firmie Autoszyby Szczecin wiemy że wymiana przedniej szyby to poważna sprawą. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci skutecznie dbać o nowe szyby samochodowe. Jako eksperci w zakresie naprawy i wymiany szyb samochodowych, specjalizujemy się we wszystkich tego typu pracach. Od naprawy odprysków po kamieniach, naprawie drobnych pęknięć, aż do pełnej wymiany szyb samochodowych i ich ponownej kalibracji. ADAS. Jeśli potrzebujesz firmy zajmującej się szybami samochodowymi, której można zaufać, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o naszych usługach lub umówić się na spotkanie, zadzwoń do naszego biura.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: