Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

​ Jaka jest różnica między szybą samochodową OEM a zamiennikiem takiej szyby?

Podobnie jak większość właścicieli samochodów, możesz nie widzieć różnicy pomiędzy oryginalną przednią szybą samochodową, a jej zamiennikiem. Jednak znajomość różnic może ci pomóc w wyborze najlepszego produktu do Twojego samochodu.

Serwisy auto szyb oferują wymianę szyb zarówno na części oryginalne, czyli OEM, jak również na ich tańsze zamienniki. Poniżej omawiamy występujące między nimi różnice w cenach, jakości, montażu oraz gwarancji.

​ Co to są szyby samochodowe OEM?

Kiedy mówimy o szybach samochodowych OEM, mamy na myśli elementy oryginalnego wyposażenia samochodu, instalowane w samochodzie w czasie jego produkcji. Producenci samochodów pozwalają innym firmom produkować szyby do swoich pojazdów, na podstawie szczegółowych specyfikacji. Jednak nie pozwalają na to wszystkim firmom, ale tym, które wygrają rozpisany na to przetarg. Firma, która go wygra, może produkować szyby samochodowe do konkretnej marki i modelu samochodu, używając jego nazwy i logo na swoim produkcie. Producenta samochodów i producenta szyb łącza wówczas umowy handlowe, zapewniające im odpowiednie zyski.

Kiedy będziesz chciał skorzystać z usług naszego serwisu, zapytam Cię czy chcesz mieć nową szybę OEM. Będziesz wówczas wiedział że szyba jest oryginalna, wykonana przed producenta samochodu lub na podstawie licencji, którą udostępnił innej firmie.

​ Co to są zamienniki szyb samochodowych?

Te same firmy, które produkują oryginalne szyby OEM, produkują również zamienniki szyb samochodowych. Są to nieoryginalne szyby, pasujące jednak do prawie każdego pojazdu. Aby je wykonać, korzysta się z tzw. inżynierii wstecznej. Innymi słowy, firma demontuje i szczegółowo analizuje produkt oryginalny, aby odkryć dokładny sposób jej produkcji. Na tej podstawie stara się wyprodukować coś najbardziej podobnego.

Zamienniki szyb samochodowych są zbudowane jak szyby oryginalne. Różnica polega na tym, że nie znajdziemy na nich nazwy producenta samochodu ani jego logo. Odwiedzając nasz serwis w celu wymiany szyby, będziesz wiedział co znaczy gdy Cię zapytamy czy chcesz szybę oryginalną czy jej zamiennik.

​ Różnice między szybami OEM a ich zamiennikami

Pomagając klientom w wyborze szyb oryginalnych OEM lub ich zamienników, kierujemy się podstawowymi pięcioma kryteriami:

1. Czy zamiennik spełnia standardy i normy jakościowe i bezpieczeństwa?
2. Czy ewentualne różnice pomiędzy dwoma szybami rekompensują różnice w cenie?
3. Decyzja klienta – niektórzy właściciele nalegają na szyby oryginalne, chcąc by samochód nadal wyglądał na oryginalny.
4. Dostępność szyb. Jeśli szyba oryginalna nie jest już dostępna, musimy korzystać z ich zamienników.
5. Czy ubezpieczenie pokryje koszty wymiany przedniej szyby na oryginalną, czy na zamiennik?

Poza tymi podstawowymi kryteriami, różnice między szybami samochodowymi OEM a zamiennikami są minimalne. Wybieramy odpowiednią szybę w oparciu o jej jakość, cenę i dostępność, a następnie naprawiamy lub wymieniamy szybę zgodnie ze specyfikacjami producenta.

​ Naprawa i wymiana szyb samochodowych w Szczecinie

Następnym razem, gdy będziesz musiał wymienić przednią szybę w swoim samochodzie, zapraszamy do naszego serwisu. Wyjaśnimy wszelkie różnice pomiędzy szybami oryginalnymi OEM a zamiennikami, a następnie umówimy termin wymiany szyby. Aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i produktach lub umówić się na naprawę / wymianę szyby samochodowej, skontaktuj się z nami!

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: