Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Jak dbać o dobrą widoczność zimą? Część wypadków drogowych powstaje na skutek złej widoczności szczególnie zimą. Warunki pogodowe takie jak deszcz, śnieg oraz mgła a także źle przygotowany do jazdy samochód sprawiają, że może dojść do kolizji szybciej niż np. latem. Dlatego zimą należy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak przygotowanie auta i zapewnienie widoczności oraz należy zachować większą ostrożność.

Zimą szczególnie po zmroku jest gorsza widoczność i wzrok ma problem z przyzwyczajeniem się do warunków. Ważne jest aby wtedy utrzymywać szyby w czystości aby nie pogarszać i tak słabej widoczności.

Wycieraczki

Materiał, guma z jakiej wykonana jest wycieraczka ulega w trakcie użytkowania zużyciu i trzeba pamiętać o regularnej ich wymianie. Można zastosować wycieraczki tzw. klasyczne gdzie stelaż jest metalowy lub też są wycieraczki płaskie, gdzie pióro nie jest osadzone w ramie ale w ramieniu wycieraczki. Jeśli są problemy z wyborem wycieraczki warto skorzystać z porady serwis szyb samochodowych. Tutaj specjaliści doradzą jakie są najlepsze i dobiorą odpowiednie do auta. Najczęściej stosowanymi i zalecanymi wycieraczkami są wycieraczki vissee Szczecin.

Wycieraczek nie należy stosować w przypadku oszronienia szyb bo można bardzo szybko je zniszczyć. Należy bezwględnie wykorzystać do oczyszczenia skrobaczkę z twardym zakończeniem. Śnieg na aucie i szybie z kolei warto oczyścić szczotką.

Na zimę warto zaopatrzyć się w płyn do spryskiwaczy zimowy. Niskie temperatury mogą uszkodzić układ i zbiorniczek w przypadku gdy będziemy mieli zły płyn a także nie zadziała a pogorszy widoczność w przypadku niskich temperatur.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: