Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Żyjemy w czasach, w których możemy się ubezpieczyć od niemal każdego zdarzenia. Powodzi, pożaru, kradzieży, awarii, a w końcu od uszkodzenia szyby w swoim samochodzie. Czy decyzja o zakupie takiej polisy ubezpieczeniowej jest słuszna, czy może warto się nad nią dłużej zastanowić? Jak w przypadku każdego ubezpieczenia, jego wybór nie powinien być rozpatrywany w kategoriach warto – nie warto. Zadaniem ubezpieczenia jest bowiem zapewnienie nam tzw. „świętego spokoju” w momencie, w którym dojdzie do jakiejś awarii. W tym przypadku do uszkodzenia szyby.

​Usterka szyby i brak ubezpieczenia

Nie posiadając ubezpieczenia szyb, w razie ich stłuczenia jesteśmy zmuszeni samodzielnie zorganizować naprawę. Znaleźć serwis szyb samochodowych, zadzwonić do niego i umówić wizytę i naprawę, a w końcu dostarczyć na miejsce samochód. Nie zawsze jest to takie proste, jeśli np. w całości została uszkodzona szyba czołowa. Wówczas należałoby dostarczyć tam swój samochód na auto lawecie, co oznacza dodatkowe koszta. I to oczywiście nie małe. Łatwo się domyślić że koszt takiej naprawy to przynajmniej tysiąc złotych, jeśli nie więcej. Koszt wymiany szyby będzie rósł wprost proporcjonalnie do modelu i wersji samochodu. Im jest on nowszy i lepiej wyposażony, tym wymiana będzie droższa. Wynika ona z wysokich cen części zamiennych i ewentualnych dodatków, jak np. podgrzewanie szyby przedniej.

​Ubezpieczenie szyb – jak działa w razie usterki

Mając taką samą awarię szyby – stłuczenie spowodowane przed wystrzał kamienia i dysponując ubezpieczeniem szyb, jej naprawa wydaje się o wiele prostsza i szybsza. Wszystko co musimy zrobić to zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i zgłosić mu szkodę. Podczas rozmowy pracownik zbierze niezbędne informacje o usterce, m.in. to czy usterka szyby pozwala na normalne użytkowanie samochodu i dojazd do serwisu szyb samochodowych. Jeżeli nie, na miejsce zostanie wysłana auto laweta, która zawiezie pojazd klienta do warsztatu. Również sam proces organizacji naprawy, umawiania terminu oraz ewentualnego sprowadzenia nowej szyby samochodowej nie obciąża właściciela. Wszystkim zajmuje się ubezpieczyciel oraz serwis szyb samochodowych, który ma z nim podpisaną umowę o współpracę. Dla ubezpieczonego jest jeszcze jedna duża zaleta. Jeżeli naprawa szyby nie może się odbyć z dnia na dzień, a usterka uniemożliwia korzystanie z pojazdu, przysługuje mu samochód zastępczy. Jego koszt również pokrywa ubezpieczyciel, choć to zależy od wybranej wersji polisy. Rozliczenie za wykonaną usługę – naprawę szyby samochodowej odbywa się w formie bezgotówkowej, pomiędzy ubezpieczycielem i serwisem.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: