Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

To jeden z czarnych scenariuszy każdego kierowcy. Podchodzi do swojego samochodu i widzi wybitą szybę. Niezależnie od okoliczności, w których do tego doszło, usterka powinna być czym prędzej naprawiona. Oto krótka instrukcja, jak wówczas postępować.

​Zadzwoń do swojego ubezpieczenia i zawiadom policję

Jeśli ktoś włamał się do Twojego samochodu, niczego nie ruszaj i nie dotykaj w pojeździe. W pierwszej kolejności zawiadom policję i swojego ubezpieczyciela. Otrzymasz szczegółowe instrukcje dotyczące dalszego postępowania likwidacji szkody. Do momentu przyjazdu policji i sporządzenia przez nią dokumentacji fotograficznej, niczego nie sprzątaj. Jeżeli nikt się nie pojawi, sam wykonaj taką dokumentację, dokładnie wszystko fotografując.

​Usuń rozbitą szybę

Rozbite szkło z szyby samochodowej najłatwiej usunąć za pomocą odkurzacza. Szyby samochodowe składają się z dwóch tafli szkła, pomiędzy którymi znajduje się specjalna folia. Nie dopuszcza ona do rozbicia szyby na ostre kawałki. Odkurzanie pozostałości po szybie jest bezpieczne, ale trzeba pamiętać o tym, aby sprzątać również w zakamarkach. Pod fotelami, w przestrzeniach między oparciem a siedziskiem oraz w boczkach drzwi. Pamiętaj również o tym, że twój samochód mogą posprzątać z resztek szyby warsztaty, zajmujące się ich naprawą lub montażem.

​Zasłoń okno bez szyby

Po usunięciu pozostałości szyby, należy zabezpieczyć okno. Zasłanianie okna jest potrzebne, aby chronić wnętrze przed czynnikami atmosferycznymi oraz by móc bezpiecznie korzystać z samochodu, do czasu montażu nowej szyby. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie otworu jest wykorzystanie mocnej taśmy pakowej PVC. Zaklejając szybę, nigdy nie przyklejaj taśmy do zewnętrznej części samochodu – karoserii. Może to spowodować łuszczenie się lakieru. Taśmą zaklejaj otwór pionowo, a następnie poziomo, krzyżując ze sobą warstwy.

​Co dalej z wybitą szybą?

Brak szyby utrudnia korzystanie z samochodu. Dlatego tak ważne jest jej szybkie założenie. Możesz to zrobić w firmie Autoszyby Szczecin. Serwis specjalizuje się w wymianie i naprawach szyb samochodowych pojazdów wszystkich marek i wszystkich modeli. Realizuje również likwidację szkód w ramach ubezpieczenia AC, OC i auto szyby. Od wielu lat zajmujemy się naprawą szyb samochodowych, stosując metodą żywic polimerowych, a także wymieniamy szyby na nowe.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: