Zadzwoń: + 48 91 488 51 86 | adres: Szczecin ul.Jagiellońska 67B | Znajdz nas na mapie › | Zapytanie ›
Open/Close Menu Zapraszamy do profesjonalnego serwisu Auto szyb w Szczecinie. tel 91 4885186. Jedyny taki serwis w mieście!

Naprawa szyb samochodowych może być tańszą alternatywą dla droższej i dłużej trwającej wymiany szyby. Możliwa jest naprawa szyby czołowej dla wszystkich dostępnych marek aut na rynku. Naprawa taka pozwala na uzyskanie praktycznie pierwotnej wytrzymałości szyby w miejscu gdzie wcześniej było uszkodzenie. Koszt naprawy szyby samochodowej zazwyczaj kształuje się około 100zł gdzie wymiana plus koszt szyby nowej wymienionej jest kilkukrotnie wyższy.

Uszkodzenie szyby, jaj pęknięcie może być spowodowane wydostającymi się spod kół poprzedzających aut kamyczków. Taka niespodzianka może spotkać każdego podczas jazdy czy ot na mniejszych drogach czy autostradach. Z pewnymi rzeczami trzeba się pogodzić. Uderzają one czasami z dużą prędkością i mogą bez problemu spowodować pęknięcia, które przyjmują różne kształty. Takie uszkodzenie czy odprysk utrudnia widoczność, nie wygląda dobrze i może spowodować niebezpieczeństwo dla kierującego i pasażerów.

Jazda z uszkodzoną i pękniętą szybą niesie za sobą ryzyko, że można dostać mandat, utracić dowód rejestracyjny pojazdu a auto może po prostu nie przejść badania technicznego. Pozostawienie uszkodzenia na szybie i brak naprawy szyby przedniej czyli uszkodzenie mechaniczne może sprawić, że po jakimś czasie może się powiększyć i wymusić wymianę szyby na nową.

Warunki jakie musi spełnić szyba do naprawy to : wielkość uszkodzenia nie większa niż wielkość 5 zł, odległość od krawędzi szyby i odległość od innych uszkodzeń musi być większa niż 10cm.

Jeśli właściciel stwierdzi uszkodzenie szyby w swoim aucie warto aby zgłosił się do Auto szyby Szczecin gdzie uzyska potrzebne informacje. Warsztat ten prowadzi naprawy szyb samochodowych za pomocą specjalistycznego i profesjonalnego sprzętu , który nie jest dostępny na aukcjach i dla osób prywatnych. Tylko naprawa w autoryzowanym warsztacie szyb samochodowych pozwala na uzyskanie jak największej wytrzymałości szyby. Dobrany zespół pracowników z wieloletnim doświadczeniem pomoże przy doradztwie. Wykonanie procedury naprawy szyby samochodowej trwa około 30 minut gdzie wymiana szyby czołowej trwa około 3h (sama wymiana trwa 1h).
Jak wygląda proces naprawy szyb samochodowych?

Pierwszy krok polega na usunięciu odprysku i oczyszczenie z brudów. Następnie pracownik Auto Szyby Szczecin montuje urządzenie, którego zadaniem jest osuszenie, wykonanie próżni i wprowadzenie pod ciśnieniem żywicy. Utwardzenie żywicy następuje przez oświetlenie miejsca światłem UV. Tak przygotowane uzupełnienie jest polerowane aby zachować gładkość powierzchni.

Jak dbać o dobrą widoczność zimą? Część wypadków drogowych powstaje na skutek złej widoczności szczególnie zimą. Warunki pogodowe takie jak deszcz, śnieg oraz mgła a także źle przygotowany do jazdy samochód sprawiają, że może dojść do kolizji szybciej niż np. latem. Dlatego zimą należy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak przygotowanie auta i zapewnienie widoczności oraz należy zachować większą ostrożność.

Zimą szczególnie po zmroku jest gorsza widoczność i wzrok ma problem z przyzwyczajeniem się do warunków. Ważne jest aby wtedy utrzymywać szyby w czystości aby nie pogarszać i tak słabej widoczności.

Wycieraczki

Materiał, guma z jakiej wykonana jest wycieraczka ulega w trakcie użytkowania zużyciu i trzeba pamiętać o regularnej ich wymianie. Można zastosować wycieraczki tzw. klasyczne gdzie stelaż jest metalowy lub też są wycieraczki płaskie, gdzie pióro nie jest osadzone w ramie ale w ramieniu wycieraczki. Jeśli są problemy z wyborem wycieraczki warto skorzystać z porady serwis szyb samochodowych. Tutaj specjaliści doradzą jakie są najlepsze i dobiorą odpowiednie do auta. Najczęściej stosowanymi i zalecanymi wycieraczkami są wycieraczki vissee Szczecin.

Wycieraczek nie należy stosować w przypadku oszronienia szyb bo można bardzo szybko je zniszczyć. Należy bezwględnie wykorzystać do oczyszczenia skrobaczkę z twardym zakończeniem. Śnieg na aucie i szybie z kolei warto oczyścić szczotką.

Na zimę warto zaopatrzyć się w płyn do spryskiwaczy zimowy. Niskie temperatury mogą uszkodzić układ i zbiorniczek w przypadku gdy będziemy mieli zły płyn a także nie zadziała a pogorszy widoczność w przypadku niskich temperatur.

W momencie gdy szyba samochodowa ulegnie porysowaniu możliwe jest polerowanie szyby samochodowej.  Takie rysy mogą być spowodowane przez złą wycieraczkę lub porysowanie skrobaczką szyby.  Głębokie rysy, pęknięcia czy też odpryski uniemożliwiają naprawę przez polerowanie szyby.  Polerowanie szyby samochdoowej jest to rozwiązanie bardzo dobre ponieważ nowa szyba do samochodu może kosztować od 400zł do nawet kilku tysięcy złotych. Dla wielu kierowców ważne jest aby szyba była oryginalna tj. data na szybie była zgodna z rocznikiem auta. Taki warunek jest ważny dla właścicieli aut zabytkowych gdzie liczą się oryginalne części a dostępność do takich aut szyb jest niska lub większość części w ogóle nie jest dostępna lub nie są już produkowane. Dlatego wielu kierowców i właścicieli rozważa inne rozwiązanie niż wymiana uszkodzonej szyby. Możliwe jest polerowanie szyby samochodowej. Takie usługi proponuje serwis naprawy i wymiany szyb samochodowych Szczecin. Wcześniej szyba musi być sprawdzona przez pracownika takiej firmy. Musi być zachowane kilka warunków. Polerowanie nie jest możliwe w przypadku szyby przedniej. Jakakolwiek ingerencja w przedniej szybie powoduje, że obraz może ulec załamaniu i kierowca będzie źle widzieć.  Taka naprawa może być wykonana bez problemów w tylniej szybie. Auto szyby Szczecin używają do takiej naprawy specjalnych narzędzi oraz past do polerowania opartych np. na tlenku ceru. Koszt każdej z napraw jest ustalany każdorazowo i zależy od powierzchnni, która ma być naprawiana.  Niektórzy mogą skusić się aby naprawy takiej zrobić samemu. Można próbować zakupić potrzebne narzędzia i środki na portalach zakupowych. Niestety trzeba się liczyć z tym, że naprawa porysowanej szyby nie jest łatwa i łatwo można zniszczyć powierzchnię i całą szybę. Zbyt mocne polerowanie może nawet spowodować, żę szyba będzie nadawać się do całkowitej wymiany. Robiąc samemu trzeba mieć choć niewielkie w tym zakresie doświadczenie. Dodatkowo szyby z ogrzewaniem gdzie druciki są wewnątrz w przypadku złego spolerowania mogą ulec uszkodzeniu.

Polerowanie szyby samochodowej przedniej?

Polerowanie szyby przedniej nie jest zalecane z uwagi na to, że mogą być zakłamania obrazu. Jakakolwiek ingerencja spowoduje, że kierowca może źle widzieć obraz przed sobą. Dlatego zalecane jest przy większych uszkodzeniach wymiana na nową szybę. Pozostawienie uszkodzeń wiąże się z tym, że będzie zła widoczność szczególnie podczas upałów i kiedy słońce świeci prosto z przodu.

2015 autoszyby.szczecin.pl | Szyby samochodowe do wszystkich marek aut


logo autoszyby Szczecin

Znajdziesz nas: